"Грађани" просипају бодове, нови пораз Астон Виле

30-01-2013 03:17:00 | | Г.М./Фото: 24sata.hr |

Екипа Роберта Манћинија одиграла је само 0:0 у оквиру 24. кола премијершипа на госотовању против Квинс Парк Ренџерса и тако направила корак уназад ка одбрани титуле. Нови пораз забиљежила је Астон Вила. Овог пута на "Вила Парку" славио је Њукастл Јунајтед резултатом 2:1.

Састав Ситија ослабљени неиграњем браће Туре који се налазе на Афричком купу нација те Марија Балотелија који је прешао у Милан, нису успјели за забиљеже побједу на "Лофтус роуду" иако су током цијеле утакмице били бољи противник. Најбољу шансу за Сити имао је Забалета у 20. минуту када је погодио оквир гола. Одличан је на голу домаћих био Жулио Цезар који је неколико наврата сјајним одбранама заустављао покушаје гостију и тако "полицајцима" донио врло важан бод у борби за опстанак.

"Грађани" сада за водећим Јунајтедом заостају четири бода, с тим што "Црвени ђаволи" имају утакмицу мање док је Квинс Парк остао закуцан за дно табеле са 16 освојених бодова.

Екипа Њукастл Јунајтеда забиљежила је вриједну побједу на гостовању код Астон Виле којој је ово био пети пораз у последњих седам утакмица. Голове за "свраке" постигли су Папис Сисе у 19. и Јоан Кабај у 31. минути. Вила је тек ублажила пораз преко Бентекеа из пенала. Овим поразом Астон Вила је пала на 18. мјесто са 20. бодова док је Њукастл 15. са 25 освојених бодова.

У преостале двије утакмице Стоук и Виган су одиграли 2:2, док су Сандрленд и Свонси одиграли утакмицу без побједника 0:0.