РТ: Бразил против Белгије - улог не може бити већи између две најбоље рангиране земље које су остале на првенству

06-07-2018 07:01:36 | | фото: Global Look Press via ZUMA Press / Atsushi Tokumaru, G |

Извор:Восток/РТ

Након што Немачка послата кући са Светског купа, утакмица између другорангираног Бразила и трећерангиране Белгије је посластица за навијаче фудбала.

По папиру нема много бољих мечева на Светском купу од овога.
Обе земље имају нападаче, креативност на средини и одбране које су довољно порозне да би утакмица била занимљива.

Са толико талената који су приказани на обе стране, сумња се да је само питање времена, пре него што оба голмана буду морала интервенистаи. Еден Хазард, белгијски капитен и талисман, држи кључ игре за практично сваку поза дину са којом се суочава, док талент Нејмара говори за себе.

Белгија је екипа која годинама расте, има невероватну генерацију фудбалера и многи мисле да је ово њихов врхунац и да је овај турнир њихов.

Кроз групну фазу су прошли без проблема - страдала је прво Панама (3:0), па Тунис (5:2) и на крају Енглеска 1:0.

У осмини финала огроман тест, који су момци Роберта Мартинеза положили.

Доминирали су против Јапана, били бољи, али је Јапан храбром игром дошао до предности од 2:0 у 52. минуту. Многи су, без дилеме, отписали Белгију, али су се "ђаволи" врло брзо "сабрали" и смиреном игром дошли до преокрета до 90. минута.

Сада још тежи испит за Лукакуа, Азара и другове, пошто играју против Бразила.

"Кариоке" су у групној фази, чини се, играли таман колико је потребно. Одиграли су нерешено са Швајцарском 1:1, потом савладали Костарику 2:0, а затим и Србију 2:0.

Такође са 2:0 су победили Мексико у нокаут фази такмичења.

Ко год изађе победник овог меча у Казању, вероватно ће се сматрати победником читавог турнира.