Шпанија шампион Европе у футсалу

14-02-2016 01:38:21 | | / vostok.rs |

Футсал селекција Шпаније освојила је титулу шампиона Европе, пошто је у финалу континенталног првенства савладала Русију са 7:3. Бронзану медаљу освојио Казахстан, савладавши Србију са 5:2.

Репрезентација Шпаније нови је шампион Европе у футсалу. "Фурија" је протутњала Комбанк ареном, а у финалу је савладана Русија убедљивим резултатом 7:3.

Голове за Шпанију у вечерашњем финалу, пред око 8.500 људи у Београдској арени, постигли су Алекс у деветом минуту, Пола у 16. и 17, Марио Ривиљос у 17. и 36. и Мигелин у 31. и 35. минуту.

Стрелци за Русију били су Вамо Ромуло у 20, Робињо у 32. и Иван Милованов у 40. минуту.

Финални меч био је решен већ после првог полувремена, када је Шпанија имала предност од 4:1, а до краја меча предност је само расла, па је тако забележена најубедљивија победа у финалима у историјиевропских шампионата.

Русија је "одбранила" сребро освојено пре две године у Белгији, а Шпанија показала да је у овом тренутку убедљиво најбоља футсал селекција у Европи и освојила своју седму титулу шампиона.

Нешто раније, Казахстан је у борби за треће место савладао екипу Србије са 5:2 и освојио прву медаљу у историји.