АКН: Нигерија први финалиста

06-02-2013 06:11:00 | | Г.М./Фото: bbc.co.uk |

Репрезнтација Нигерије прва је обезбједила пласман у финале на Афричком купу нација побједивши у полуфиналу селекцију Малија убједљивим резултатом 4:1. У другој полуфиналној утакмици од 19:30 часова састају се Буркина Фасо и Гана.

Нигерија је у финале прошла лакше него што се очекивало. "Супер орлови" су већ у првом полувремену завршили посао против данас индиспонираних малијаца те се пласирали у своје седмо финале у историји.

Повели су нигеријци голом Увеа Ечијилеа у 25. минути на асистенцију Мозеса да би само пет минута касније на 2:0 повисио Браун Идеје. Резултат првог полувремена поставио је у 44. минути сјајни Емануел Еменике.

На следећи погодак чекало се до 60. минуте када за огромних 4:0 погађа нападач московског ЦСКА, Ахмед Муса. Фудбалери Малија до краја утакмице само су успјели ублажити пораз голом који је постигао Шеик Дијара.

У великом финалу Нигерија ће играти са бољим из дуела Буркине Фасо и Гане који се игра од 19:30 часова.