Налазите се на страници > Почетна > Спорт > Фудбал > АКН: Того иде даље

АКН: Того иде даље

Репрезентација Тогоа је последња која се успјела пласирати у четвртфинале Афричког купа нација. Захваљујући неријешеном резултату од 1:1 на утакмици против Туниса и бољој гол разлици, Того је заједно са Обалом Слоноваче која је такође одиграла неријешено против Алжира 2:2 успио проћи међу осам најбољих селекција Црног континента.

Добили смо и последњег учесника осмине финала Афричког купа нација. То је репрезентација Тогоа која се захваљујући бољој гол разлици од директног конкурента Туниса пласирала у нокаут фазу.

На утакмици су виђена два поготка и то оба у првом дијелу. Повео је Того голом Сержа Гакпеа у 13. минуту да би на 1:1 изједначио Муели у 30. минути из једанаестерца. До краја меча резултат се није мјењао на велику радост навијача Тогоа.

У другом мечу групе Д играли већ отписани Алжир и главни фаворит турнира Обала Слоноваче. Меч је завршен без побједника а резултат је гласио 2:2. Алжици су повели са 2:0 головима Фегулија и Соуданија да би се фудбалери Обале Слоноваче у финишу меча уозбиљили и дошли до бода преко Дрогбе у 77. минути и Бонија три минуте касније.