АКН: Замбија без четвртфинала

29-01-2013 09:54:00 | Спортал | Б.А. / ФОТО: Агенције |

Прошлогодишњи шампион није успио да избори мјесто међу осам најбољих афричких репрезентација. Из групе Ц даље иду Буркина Фасо и Нигерија.

Вечерас је дошло до коначног расплета у групи Ц Купа афричких нација. Буркина Фасо је одиграла без голова са Замбијом, чиме је прошлогодишњег сензционалног шампиона послала кући већ након прве фазе такмичења. У другом мечу селекција Нигерије је савладала Етиопију са 2:0, чиме се пласирала међу осам најбољих селекција афричког континента.

Селектор Буркине Фасо Пол Пот је поставио одличну тактику, чиме је најбољи играч Замбије Колинс Мбесума био потпуно неутралисан, те је створио бедем који "бакарни меци" до краја нису успјели да пробију. Овим неријешеним резултатом Буркина Фасо је задржала прво мјесто на табели, док је Замбији трећи неријешен резултат у групној фази био недовољан за даљи пласман.

Селекција Нигерије успјела је да сломи отпор Етиопљана тек у самом финишу утакмице, када је најприје у 80. минуту утакмице Виктор Мозес постигао гол са бијеле тачке. У 85. минуту голман Етиопије Банча Сисај прави пенал и добија директан црвени картон. Нападач Челзија још једном постиже погодак са бијеле тачке, те поставља коначан резултат (2:0). Овим резутатом Нигерија је обезбиједила пласман у четвртину финала.