АКН: Буркина Фасо побиједила, Замбија и Нигерија ремизирале

25-01-2013 09:59:00 | | Теа Глизијан/ФОТО: bbc.co.uk |

На Афричком Купу Нација одигране су утакмице другог кола групе Ц. Побиједу је уписала екипа Буркине Фасо, док су Замбија и Нигерија одиграле неријешено(1:1)

Прву утакмицу ове групе одиграле су  репрезентације Нигерије и Замбије и подијелиле бодове. Нигерија је повела голом Еменикеа у 57-ој минути утакмице, а изједначио је голман Замбије, Мвене, у 85-ој голом из пенала.

У другој утакмици Буркина Фасо савладала је Етиопију са високих 4:0. Голове за Буркину Фасо постигли су Ален Траоре (у 34 и 74 минути),Ђакарида у 79,а  коначан резултат поставио је Питроипа у судијској надокнади.

На врху групе Ц налази се Буркина Фасо са 4 бода, а прате је Нигерија и Замбија са по 2. Посљедњепласирана Етиопија има један бод.

Сутра се играју утакмице другог кола групе Д, а састају се Обала Слоноваче и Тунис, односно Алжир и Того.