Баварци рутински, силна Борусија

19-01-2013 09:21:00 | Блиц | Г.М./Фото: Блиц |

У оквиру 18.кола њемачке Бундес лиге,које је одиграно данас водећи Бајерн је рутински савладао посрнули Гројтер Фирт са 2:0.Сигуран старт на почетку другог дијела првенства имао је и другопласирани Бајер из Леверкузена који је надиграо Ајнтрахт са 3:1.Најубједљивији су били "милионери" из Дордмунда који су понизили Вердер у гостима.

Бајерн је уз минимум напора побиједио Гројтер Фирт головима Марија Манџукића и на тај начин задржао огромних девет бодова предности над Леверкузеном који је,лакше него што се очекивало, погоцима Бениша,Кислинга и Шурлеа савладао неугодни Ајнтрахт са 3:1.

У дербију кола одиграном на Везер стадиону у Бремену,актуелни шампион,Борусија Дортмунд се поиграла са домаћином и нанијела му један од тежих пораза ове сезоне.Коначан резултат био је 0:5.Свих пет голова за госте постигли су различити играчи.Прво је у деветој минути погодио Марко Ројс да би већ десет минута касније било 0:2.

Да ће се до краја утакмице играти "викторија" наговјестио је Фелипе Сантана,који је погодио за 0:3,и оставио домаће играче у шоку.Коначних и више него убједљивих 0:5 поставио је пољски двојац Левандовски-Блажиковски у самом финишу утакмице.

Утакмице Хофенхајм-Борусија Менхенгладбах и Мајнц-Фрајбург завршене су без побједника и без голова,док је вриједну побједу забиљежио Волфсбург у мечу са Штутгартом.