Бундеслига: Ђурђићев првенац за побједу Гројтера у гостима

02-02-2013 06:46:00 | | Б.А. / ФОТО: sportal.rs, бета |

Новопечени репрезентативац Србије постигао је свој први гол за Гројтер Фирт, те "фењерашу" донио вриједне бодове у гостима против фаворизованог Шалкеа.

Највеће изненађење 20. кола Бундеслиге догодило се у Гелзенкирхену, гдје је домаћи тим поражен од Гројтер Фирта резултатом 2:1. Главна фигура меча био је српски репрезентативац Никола Ђурђић који је асистенцијом и голом "срушио" Шалке на његовом терену те својој екипи донио вриједне бодове у борби за опстанак.

Није све почело добро за госте из Фирта. Микаел Бастос, који је у овом прелазном року стигао у Шалке у 47. минуту меча постиже еврогол за вођство домаћег тима од 1:0. Међутим, Гројтер се није предавао. Само пет минута касније гости одигравају одличну акцију, коју на асистенцију Ђурђића Клаус претвара у изједначујући погодак.

Домаћи тим до краја утакмице није успио озбиљније да угрози гол Гројтера. Њихови напади углавном су били осујећени од стране одбране гостијућих фудбалера. Једину озбиљнију прилику тима из Гелзенкирхена у гол не успијева да претвори Рафаел који погађа стативу.

Лоша игра Шалкеа бива кажњена на самом крају утакмице. Играчи Гројтер Фирта у судачкој надокнади одигравају брз контра напад који Никола Ђурђић завршава поготком за велико славље последњопласиране екипе на табели.

Остале утакмице овог кола Бундеслиге нису донијеле већа изненађења. Бајерн Минхен је у гостима прегазио Мајнц са 0:3, Фортуна је савладала Штутгарт, а Фрајбург је поражен од Хофенхајма.

Дерби кола игра се сутра на Бај-Арени гдје другопласирани Леверкузен дочекује Борусију Дортмунд.