ЕЛ: Каха још у игри, побиједио и Химки

08-03-2013 10:16:00 | Б92 | Б.В. / Фото: euroleague.net |

Кошаркаши Химкија побиједили су Монтепаски Сијену код куће са 78:71 у десетом колу Ф групе Топ 16 фазе Евролиге. У другом мечу Ф групе екипа Каха Лаборала била је боља од Бешикташа у гостима 83:73 и тако је прекинула низ од пет узастопних пораза у ЕЛ.

Химки је све вријеме контролисао игру и резултат, а на четири и по минута до краја било је 14 разлике за домаћи тим. Сијена се примакла, али није успела да смањи на мање од седам поена.

Најбољи код побједника био је Келвин Риверс са 19 поена (7-7 из игре), 4 скока и 3 асистенције, а Пол Дејвис имао је 18 поена (6-10 из игре) и 7 скокова.

Чинило се да ће тим Каха Лаборала лако изаћи на крај са Бешикташом, пошто је послије првог полувремена имала огромних +20 (43:23).

Међутим, уз велико опуштање гостију и двије оправдано досуђене техничке грешке (Ноћиони и Уртел), домаћи су за пет и по минута дошли на само два поена заостатка.

Међутим, највише захваљујући тројкама Ноћионија и Немање Бјелице шпанска екипа је пред посљедњу четвртину водила са осам поена разлике. Разиграли су се и Плајс и Сан Еметерио, па је питање побједника убрзо ријешено.