Налазите се на страници > Почетна > Спорт > Фудбал > ФА Куп: Без изненађења

ФА Куп: Без изненађења

17-02-2013 07:01:00 | | Г.М./Фото: b92 |

Екипе Челзија, Манчестер Ситија и Вигана забиљежили су убједљиве побједе у утакмицама ФА Купа и тако се пласирале у наредну рунду такмичења.

Прво је у термину од 13 часова Челзи на свом "Стемфорд Бриџу" надиграо екипу Бернтфорда у реванш мечу шеснаестине финала резултатом 4:0. Гости су одолијевали нападима "плаваца" све до 54. минуте када је погодио Хуан Мата. На 2:0 повисио је Оскар у 68. минути да би само три минуте касније Лампард погодио за 3:0. Коначан резултат за побједу од 4:0 и пласман у осмину финала поставио је Џон Тери у 81. минути меча.

Фудбалери Манчестер Ситија су лакше од очекиваног на свом стадиону такође са 4:0 савладали Лидс Јунајтед. Играч утакмице са два гола био аргентински нападач Серхио Кун Агуеро (15,74 минут), а у стријелце су се уписали и Јаја Туре у петој и Карлос Тевез у 52 минути.

У трећој утакмици дана, побједу је забиљежио још један премијерлигаш. Екипа Вигана била је боља од састава Хадерсфилда у гостима резултаом 4:1. Два гола за Виган постигао је Аруна Коне док су по један постигли МекМанаман и МекАртур. Једини погодак за домаће постигао је Новак.