ФА Куп: Челзи у полуфиналу

01-04-2013 09:21:00 | | Г.М./Фото: bbc.co.uk |

Фудбалери Челзија побиједили су у поновљеном мечу четвртфинала Манчестер Јунајтед резултатом 1:0 и тако се пласирали у полуфинале ФА Купа гдје их чека друга екипа из плавог дијела Манчестера. Други полуфинални пар чине Милвол и Виган.

Након 2:2 из прве утакмице, поновљени сусрет требао је донијети доста узбуђења. Међутим, у доста незанимљивом првом полувремену најзапаженији су били чувари мрежа обе екипе. Прво је Чех сјајно зауставио ударац главом Ернандез да би најбољу шансу у првом дијелу за Челзи пропустио Демба Ба када је његов ударац зауставио Де Хеа.

Гол за велику побједу и пласман у полуфинале постигао је управо сенегалски нападач Демба Ба почетком другог полувремена, прецизније у 49. минути. Услиједила је велика шанса за Јунајтед, а из дуела Чеха и Ернандеза чешки голман је изашао као побједник одличном интервенцијом, када је крајњим напором пребацио лопту изнад пречке.

Ипак, Јунајтед није био довољно агресиван до краја меча, па ће се у полуфиналу на "Вемблију" 14. априла умјесто манчестерског дербија гледати дуел Челзи - Манчестер Сити, док ће се дан раније састати Милвол и Виган. Финале је на програму 11. маја.