Налазите се на страници > Почетна > Спорт > Голеада у Гелзенкирхену

Голеада у Гелзенкирхену

19-01-2013 01:07:00 | | sportske.net/Foto: Sportal |

Премијерна утакмица другог дијела Њемачке Бундес лиге одиграна у Гелзенкирхену између домаћег Шалкеа и Хановера донијела је много узбуђења уз чак 9 постигнутих погодака.

Џеферсон Фарфан у 44. минуту, а онда је у другом дијелу игре услиједио спектакл. Већ у 49. минуту, 2:0 за Шалке, погодио је Дракслер на асистенцију Холтбија.

Само 10 минута било је потребно гостима да поравнају резултат. Прво је Серхио Пинто у 55-ом минуту смањио на 1:2, а изједначење слиједи у 59. мунуту преко Хуштија. Послије само пет минута Хогер доводи Шалке поново у предност, а Ћипријан Марица је удвостручава недуго затим, у 67. минуту.

Како су кренули са центра, гости из Хановера су смањили на 4:3, поново је мрежу затресао Хушти. Ипак, два минута прије краја Луис Холтби на додавање Фарфана погађа за 5:3, а гости до краја успевају само да ублаже пораз голом Маме Диуфа у судиској надонкани.

Овом побједом Шалке је стигао до 5. мјеста на табели Бундес лиге са 28 освојених бодова, док је Хановер остао на десетој позицији са 23 сакупљена бода.