Хрватска боља од Србије, БиХ надиграла Грчку

22-03-2013 11:30:00 | | Г.М./Фото: b92.net |

Широм Европе вечерас су одигране квалификационе утакмице за одлазак на Свјетско првенство које се одржава у Бразилу наредне године. Велику побједу забиљежила је репрезентација Хрватске над Србијом резултатом 2:0. Важнан тријумф уписала је и Босна и Херцеговина која је са 3:1 савладала Грчку.

Трећим поразом у пет мечева, Србија је додатно себи отежала евентуални пласман на Свјетско првенство, док селекција Хрватске заједно са Белгијом, која је са 2:0 побиједила Македонију, држе прва два мјеста групе А са по 13.освојених бодова.

Хрватска је до нова три бода дошла захваљујући головима Марија Манџукића у 22.минути након велике грешке одбране гостију и Ивице Олића у 39.мниути послије прекида и смушене реакације екипе Синише Михајловића. Наредни квалификациони мечеви на програму су 26.марта када ће Хрватска играти против Велса, док ће Србија дочекати Шкотску.

Сјајну утакмицу одиграла је на "Билином Пољу" репрезентација Босне и Херцеговине која је у директном обрачуну за прво мјесто групе Г надиграла Грчку резултатом 3:1. Поготке за "Змајеве" постигли су Џеко и Ибишевић у првом полувремену, да би Един Џеко још једним голом у наставку меча донио својој екипи велику предност од 3:0. Почасни гол за гостујућу екипу постигао је Гекас у судијској надокнади.Наредни меч БиХ игра 7.јуна против Летоније, док ће Грча истог дана играти против Литваније.

Од осталих утакмица треба издвојити реми Шпаније и Финске (1:1), као и голијаду у мечу Израела и Португала (3:3). Побједе су уписале селекције Њемачке над Казахстаном (3:0), Енглеске над Сан Марином (8:0) као и Француске над Грузијом (3:1).