Налазите се на страници > Почетна > Спорт > Јуве увјерљив,кикс Лација

Јуве увјерљив,кикс Лација

20-01-2013 01:12:00 | | Спортал/Фото: Спортал |

Фудбалери Јувентуса савладали су Удинезе са високих 4:0 у премијерној утакмици 21.кола италијанске Серије А. За разлики од њих, први пратилац, Лацио, одиграо је само 2:2 на гостовању против Палерма.

Са нова три бода, Јувентус је повећао свој бодовни салдо на 48 и тренутно има пет бодова више Лација. У овој повједи истакао се млади француз Пол Погба који је постигао два гола. У листу стријелаца уписао се и Мирко Вучинић а коначан резултат поставио је Алесандро Матри у финишу утакмице.

Римски састав имао је добру прилику задржати прикључак за актуелним првацима, али је није успио искорстити одигравши неријешено  на Сицилији. Лацијали су повели преко Флокарија већ у десетој минути и то је било све до 70. минуте када домаћи за свега двије минуте преко Риоса и Дјабале постижу два гола за предност од 2:1. Коначан резултат поставио је Хернанес пет минута прије краја са бијеле тачке.

Осатли мечеви овог кола на програму су данас од 15 часова, док је дерби сусрет између Роме и Интера заказан за 20:45 на Олимпијском стадиону у Риму.