Куп краља: Атлетико бољи од Севиље

01-02-2013 03:59:00 | | Г,М.Фото: |

Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су на свом терену у првој утакмици полуфинала Купа краља екипу Севиље резултатом 2:1. На утакмици су виђена чак три пенала и три црвена картона.

У пенал лутрији боље су се снашли домаћи те су забиљежили побједу од 2:1 и тако обезбједили мирнији реванш који се игра 27. фебруара.

Након доста не занимљивог првог дијела игре који је завршио без голова, у другом је виђено доста тога. Прво је у 49. минути Емир Спахић играо руком у свом шеснаестерцу за шта је добио други жути картон па је морао напустит игру. Сигуран са бијеле тачке био је Диего Кошта за 1:0.

Међутим, само десетак минута касније догодила се слична ситуација, овај пут пред голом домаћих. Руком је играо Диего Годин за шта је добио директан црвени картон а сигуран егзекутор за 1:1 био је Алваро Негредо.

Трећи једанаестерац догодио се у 71. минути када је бек Севиље Фернандо Наваро зауставио једну лопту руком за шта је добио жути картон. Поново је за Атлетико погодио Кошта за коначан резултат. Недуго затим након једног оштрог старта Наваро добија и други жути картон па је тако Севиља меч завршила са девет играча.