Куп краља: Атлетико ушао у финале

28-02-2013 12:09:00 | | Г.М./Фото: 24sata.hr |

Фудбалери Атлетико Мадрида изборили су финале овогодишњег издања шпанског Купа краља ремијем против Севиље 2:2. Прву утакмицу Мадриђани су добили резултатом 1:0.

Реал Мадрид, који је у полуфиналу избацио Барселону, добио је противника у финалу Купа краља. То ће им бити градски ривал Атлетико који је укупним резултатом 3:2 био бољи од Севиље.

Мадриђани су сјајно отворили утакмицу и већ у шестој минути повели са 1:0. Погодак је постигао Диего Кошта који је тренутно најбољи стријелац турнира са седам погодака. Гости су наставили у истом ритму и у 29. минти преко Радамела Фалкаа долазе до велике предности од 2:0. Какву-такву наду домаћој екипи доноси Хесус Навас голом десетак минута касније.

Међутим, до краја овог полуфиналног меча домаћи су само успјели изједначити на 2:2 голом Ивана Ракитића у судијској надокнади. Севиља је меч завршила са два играча мање пошто су црвене картоне добили Медел у 76. и Кондогбија у 90. минути утакмице.

Финали меч у којем ће играти Реал Мадрид и Атлетико Мадрид на програму је 18. маја.