ЛШ: Бајерн лако против Арсенала

20-02-2013 01:06:00 | Б92 | Б.В./ Фото: АП, Бета |

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су Арсенал у Лондону 3:1(2:0) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. У другом мечу, Порто је голом Жоаа Мутиња у 56. минуту савладао Малагу.

Баварци су повели послије седам минута, волеј ударцем Кроса, да би у 21. минуту Милер повисио на 2:0. Арсенал се вратио преко Подолског у 55. минуту, али је Манџукић 12 минута касније потврдио доминацију Бајерна на терену.

У другом мечу, Порто је сасвим заслужено славио против дебитанта Малаге, на слабо испуњеном "Драгау". Андалужани су само једном шутнули на гол, али је било више него очигледно да им је циљ био да само свој сачувају. "Змајеви" су пријетили највише преко крила, што им се и исплатило када је млади Алекс Сандро пробио по боку, па пребацио лопту до Мутиња који је постигао једини гол на утакмици.

У сриједу се играју посљедња два меча ове фазе такмичења. Силно појачани Галатасарај дочекује Шалке, док  у другом мечу очекујемо 'супер-дерби' између Милана и Барселоне.