ЛШ: Бaрселона и Галата у четвртфиналу

12-03-2013 10:50:00 | | Г.М./Фото: bbc.co.uk |

Екипе Барселоне и Галатасараја пласирале су се у четвртфинале Лиге шампиона. Каталонци су надиграли Милан резултатом 4:0 док је турски састав славио у Гелзенкирхену резултатом 3:2.

Барселона је надокнадила минус од два гола из прве утакмице већ у првом полувремену. Фуриозан почетак игре домаћа екипа крунише голом преко Месија у петој минути да би исти играч у 40. анулирао предност "росонера". Најбољу шансу на утакмици за Милан пропустио је Нианг у 38. минути када је погодио стативу.

Барселона у истом темпу наставља у други дио меча па преко Давида Виље повећава предност на 3:0 у 55. минути. Коначан резултат за потпуно заслужену побједу и пласман у четвртфинале поставља Ђорди Алба у судијској надокнади.

Сјајну утакмицу пуну проекрета одиграли су у Гелзенкирхену домаћи Шалке и Галатасарај. На крају је било 3:2 за турску екипу. Повели су домаћи голом Нојштатера у 17. минути да би Галатасарај до краја полувремена преокренуо резултат у своју корист головима Алтинтопа и Бурака Јилмаза којем је ово био осми гол у Лиги шампиона.

Шалке до изједначења и наде за пласман у наредну рунду долази поготком Бастоса у 63. минути али то је било све што је тим из Гелзенкирхена урадио до краја меча. Побједу Галатасарају доноси Умут Булут у надокнади утакмице.

У сриједу су на програму последња два реванш меча осмине финала у којима се састају Бајерн Минхен-Арсенал (3:1) и Малага-Порто (0:1).