ЛШ: Реал уз помоћ судије иде даље, Шахтјор преслаб за Дортмунд

06-03-2013 12:08:00 | | sportal.rs / Б.А. / ФОТО: Агенције |

У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона Манчестер Јунајтед је на Олд Трафорду поражен од Реала са 1:2, док је у другој утакмици Дортмунд експресно савладао Шахтјор са 3:0 и пласирао се у четвртину финала најелитнијег свјетског клупског такмичења.

Почетак меча протекао је у одмјеравању снага тимова. Играло се опрезно, а први шут имао је Игуаин у 11. минуту, међутим био је непрецизан.

Неколико минута касније у прилици је Роналдо, али Видић блокира његов шут. Најбољу шансу за Реал у првом полувремену пропушта Игуаин, који одлично прима једну дубинску лопту али шута у одлично постављеног Де Хеу.

Мурињова екипа послије примљеног гола креће офанзивније. Преломни моменат утакмице десио се у 56. минуту. Нани послије једног старта над Арбелоом добија директан црвени картон. Општи утисак је престрого. Ова одлука турског судије Чакира директно је утицала на наставак меча.

Резултат се до краја није мијењао иако је Манчестер више пута пријетио одлично расположеном голману Дијегу Лопезу.

Најприје Сантана послије корнера у 31. минуту меча постиже свој први гол у Лиги шампиона и доноси предност Дортмунду. Шест минута касније Левандовски асистира сјајном Гецеу који вара двојицу чувара и постиже гол. То је био и резултат првог полувремена.

"Тачку на и" ставља Блажиковски који у 59. минуту поставља коначан резултат.