ЛШ: Убједљива побједа Реала

03-04-2013 10:46:00 | | Г.М./Фото: b92.net |

Фудбалери Реал Мадрида савладали су турски Галатасарај резултатом 3:0 у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона. Други меч одигран вечерас између Малаге и Борусије Дортмунд завршен је без голова.

Након јучерашњих мечева, на ред су дошле и преостале двије утакмице четвртфинала у којима су се састали Реал Мадрид и Галатасарај, односно Малага и Борусија Дортмунд.

Екипа Жозеа Муриња овим тријумфом је направила велики корак ка полуфиналу најелитнијег клупског такмичења. Мадриђани до предности долазе голом у деветој минути меча који је постигао Кристијано Роналдо. Иначе, Португалцу је ово био девети погодак ове сезоне у Лиги шампиона.

Реал је удвостручио предност у 29. минути преко Карима Бенземе, да би коначан резултат за убједљиву побједу поставио Гонзало Игуаин у 73. минути сусрета.

У другој вечерашњој утакмици између Малаге и Борусије на "Ла Росаледи" није било голова тако да је у реванш мечу који је на распореду за седам дана и даље све отворено.