Налазите се на страници > Почетна > Спорт > Фудбал > ЛШ: Вече без побједника

ЛШ: Вече без побједника

13-02-2013 11:04:00 | | Г.М./Фото: sportklub |

За разлику од претходне вечери, друге двије утакмице осмине финала Лиге шампиона завршене су без побједника. На Сантијаго Бернабеу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед одиграли су неријешено 1:1 у великом дербију ове фазе такмичења. Ништа мање занимљиво није било ни у Доњецку гдје су такође утакмицу без побједника одиграли Шахтојор и Борусија Дортмунд. На крају је било 2:2.

Фудбалери Манчестера и Борусије могу очекивати нешто лакше реванш мечеве осмине филана с обзиром на постигнуте голове на гостујућим теренима. Нарочито би требали бити задовољни "милионери" из Дортмунда са два постигнута гола у Доњецку.

Велики дерби на Сантијаго Бернабеу донио је много узбуђења али не и побједника. Гости су повели у 20. минути голом Данија Велбека на убацивање Рунија из корнера. Десетак минута касније на 1:1 изједначио је сјајним ударцем главом Кристијано Роналдо којем је ово био седми погодак у исто толико мечева па је тако португалац остао усамљен на листи стријелаца.

Ни друга вечерашња утакмица није донијела побједника. Сјајну представу на препуној "Донбас Арени" приказали су играчи Шахтјора и Борусије. Повели су домаћи голом капитена Дарија Срне у 31. минути из слободног ударца. Борусија до изједначења долази у финишу првог дијела када уз доста среће погађа Роберт Левандовски. Нову предност домаћој екипи доноси Даглас у 68. минути да би коначан резултат поставио је Мац Хумелс три минуте прије краја након убацивања из угла.

Ко ће се пласирати у четврт финале овогодишње Лиге шампиона сазнаћемо петог марта када се играју реванш мечеви.