Подјела бодова на Вајт Харт Лејну

20-01-2013 07:31:00 | | Sportske.net/ Г.М ./ foto: spo |

У претпоследњој утакмици 23. кола Енглеске премијер лиге између Тотенхема и Манчестер Јунајтеда није било побједника. Меч је завршен резултатом 1:1.

Овај резултат највише погодује Манчестер Ситију који је задржао прикључак за водећим Јунајтедом. Дуго је екипа Алекса Фергусона водила резултатом 1:0. Погодак је постигао сјајни Робин ван Перси у 25. минуту након асистенције Клеверлија. Ово је холанђанину био 18 гол у сезони чиме се учврстио на листи стријелаца премијершипа.

Домаћи су имали неколико шанси за погодак почетком другог полувремена али је одлични Де Хеа остао не савладан. Иницијатива Тотенхема исплатила се у другом минуту судијске надокнаде када је Клинт Демпси погодио за коначних 1:1 и донио велику радост домаћим навијачима.

Манчестер Јунајтед остао је на челу табеле са 56. освојених бодова и сад има пет бодова више од градског ривала Ситија, док је Тотенхем тренутно четврти са 41. бодом.