Премијер лига: Без побједника у дербију

04-02-2013 12:35:00 | | Г.М./Фото: sportal.rs |

Фудбалери Манчестер Ситија у Ливерпула одиграли су неријешено 2:2 у дерби мечу 25.кола енглеске Премијер лиге.

Ремијем Ситија и Ливерпула најзадовољнији могу бити у Манчестер Јунајтеду који сада градском ривалу 13. кола до краја сезоне бјеже великих девет бодова.

"Грађане" је у водство довео Един Џеко које је искористио додавање Милнера и матирао Пепеа Реину. Гости су изједначили само шест минута касније сјајним приземним ударцем новајлије Данијела Стариџа. То је био и резултат првог полувремена.

На следећи погодак чекало се до 73. минуте када су "редси" захваљујући сјајном шуту капитена Стивена Џерарда повели са 2:1 и тад се чинило да би могли доћи до сва три бода. Међутим, бод домаћима донио је Серхио Агуеро у 78. минути након катастрофалне грешке у режији Реине и Шкртела.

На табели и даље води Јунајтед са 62 осовојена бода, други је Сити са 53 а трећи Челзи са 46 бодова. Ливерпул је на седмом мјесту са 36 освојених бодова.