Премијер лига: Лидеру три бода, Њукастлу драма против Челзија

02-02-2013 09:38:00 | | Г.М./Фото: sportal.rs |

Голом Вејна Рунија Манчестер Јунајтед освојио је нова три бода у мечу 25.кола против Фулама. Врло занимљиву утакмицу пуну преокрета одиграли су Њукастл и Челзи. Бољи су били домаћи резултатом 3:2. Сусрет је обиљежио и Демба Ба који је терен напустио са поломљеним носем.

Са нова три бода Јунајтед је повећао предност у односу на градског ривала на десет бодова који свој меч игра сутра у дербију овог кола против Ливерпула од 17 часова.

У доста отвореној утакмици с обе стране било је неколико прилика за постизање поготка јер су гости у два наврата погађали оквир гола док су домаћи једном погодили стативу. Међутим, у свему томе боље су се снашли фудбалери Алекса Фергусона и захваљујући Вејну Рунију однијели бодове са "Крејвен Котиџа".

Најзанимљивију утакмицу одиграли су Њукастл и Челзи. Побједу су однијели домаћи захваљујући голу Сисокоа у 90. минути меча. Прво полувријеме припало је Њукастлу који је голом у финишу првог дијела преко Гутиереза повео 1:0. У наставак утакмице Челзи креће доста агресивније те преко Лампарда и Мате за свега шест минута долази до преокрета од 2:1.

Међутим, домаћи се ни након тога нису предавали. У 68. минути за 2:2 погађа новајлија у дресу "сврака" Муса Сисоко да би исти играч у самој завршници утакмице постигао још један погодак и донио својим навијачима велико славље.

Утакмицу је обиљежио детаљ из 40. минуте меча када је стопер домаћих Колоћини једним неопрезним стартом ударио у главу Дамбу Ба и том приликом му сломио нос.