Примера: Роналдо поклонио бодове Гранади

03-02-2013 02:09:00 | Б92 | Б.А./ Фото: АП, Бета |

Фудбалери Гранаде побједили су са 1:0 мадридски Реал на свом терену у посљедњем мечу суботњег програма 22. кола Примере.

Гранада је до тријумфа, свог шестог ове сезоне, дошла аутоголом Кристијана Роналда у 22. минуту, а ово им је тек прва побједа над Мадриђанима у посљедњих 40 година.

’Краљевски клуб’ тако је доживио пети пораз послије којег и даље има 15 бодова мање од водеће Барселоне која у недјељу гостује на "Местаљи".

Домаћа Гранада је због лоших резултата у сриједу отпустила старог тренера Хуан Антонио Анкуела и за шефа стручног штаба довела Лукаса Алкараза. Ова промјена је очигледно позитивно утицала на екипу из Гранаде, која је, иако за класу слабија од гостију из Мадрида, показала више жеље.

Томе у прилог иде и податак да Реал читаво прво полувријеме готово да и није угрозио гол противника који се грчевито бранио. У другом полувремену Жозе Мурињо "у ватру" гура Хозе Каљехона и Карима Бензему како би појачао напад. Кристијно Роналдо је неколико пута са дистанце запријетио голману Гранаде Тоњу, али без успјеха. Најбољу прилику за Мадриђне пропустили су управо Каљехон и Бензема у 84. минуту. Шут Каљехона зауставља Тоњо а на одбијену лопту натрчава Бензема који је шаље далеко поред празног гола.

Иако су Мадриђани одиграли једну од најлошијих утакмица ове сезоне, побједа Гранаде је изненађујућа пошто није имала ниједан шут у оквир гола током цијелог меча. Домаћи су до тријумфа дошли захваљујући корнеру којег је извео Нолито, чији је центаршут у мрежу свог тима спровео Роналдо. Био је то његов први ауто гол у каријери.

Слаби резултати "краљевског клуба" кулминирали су овом утакмицом, и само су се надовезали на проблеме у свлачионици, који више нису тајна. Отвара се и питање каква је судбина Жозе Муриња на клупи Реала. Да ли ће "господин посебни" на садашњем радном мјесту дочекати меч осмине финала Лиге шампиона са Манчестер Јунајтедом који је заказан за 13 фебруар?