АКН: Обала Слоноваче први четвртфиналиста, Того избацио Алжир

27-01-2013 06:33:00 | | Г.М./Фото: b92 |

Репрезентација Обале Слоноваче први је четвртфиналиста Афричког купа нација пошто су са 3:0 савладали Тунис у другом колу групе Д. У другој утакмици ове групе Того је побиједио Алжир са 2:0.

Овом побједом "слонови" су обезбједили пласман међу осам најбољих екипа афричког континента. За друго мјесто које води даље бориће се селекције Тогоа и Туниса док је репрезентација Алжира остала и без тепријских шанси за пласман у четврфинале.

Теренску иницијативу Обала Слоноваче је искористила у 21. минути преко Жервиња и повела са 1:0 што је био и резултат првог полувремена. У другом дијелу "слонови" су у потпуности контролисали игру да би тек у 87. минути за 2:0 погодио сјајним ударцем Јаја Туре а само три минута касније коначан резултат поставља Дидије Ја Конан.

У другој утакмици групе Д Того је головима Адебајора У 32. минути и Вомеа у судијској надокнади савладао Алжир Вахида Халилихоџића који је тако изгубио све наде у даљи пласман.

На табели води Обала Слоноваче са шест бодова, по три су сакупили Того и Тунис док је Алжир остао без бодова.