Налазите се на страници > Почетна > Спорт > СП: Шпанија први финалиста

СП: Шпанија први финалиста

25-01-2013 09:41:00 | | Г.М./Фото: spanishfootballspor |

Рукометна репрезентација Шпаније пласирала се у финале Свјетског првенства савладавши Словенију резултатом 26:22 у првом полуфиналном мечу. У другом полуфиналу од 21:30 часова састају се Хрватска и Данска.

Шпанци су тек у другом полувремену успјели сломити отпор чврсте и неугодне Словеније те се тако пласирати у своје друго финале у историји. Ово ће "црвеној фурији" бити велика шанса да на домаћем паркету освоји наслов првака свијета, којег су већ једном освојили 2005.године када су у финалном мечу надиграли Хрватску 40:34.

Словенија је у првом полувремену имала активан резултат захваљујући сјаном голману Шкофу који је сакупио чак 12 одбрана. На одмор се отишло минималном предношћу за Шпанце, било је 13:12. У другом полувремену, све до 43. минуте Словенија се добро држала, али су онда домаћини првенства додали гас и одлијепили се на пет голова разлике док је у неколико наврата било чак и +7. До краја утакмице "змајчеки" су тек смањили заостатак за коначних Шпанија-Словенија 26:22.

За играча утакмице проглашен је голман Шпаније Арпад Штербик који је имао 10 успјешних интервенција. У домаћим редовима истакао се Канељас са пет голова. Од Словенаца најефикаснији је био Маргуч са седам, док је Доленец постигао шест голова.

Шпанци ће финални меч играти у Барселони, 27.јануара од 17:00 часова са бољим из дуела Хрватске и Данске док Словенци чекају пораженог из тог меча у борби за треће мјесто.