Супербоул: Побједа Балтимор Рејвенса, меч обиљежио нестанак струје

04-02-2013 12:54:00 | Б92 | Г.М./Фото: b92 |

Балтимор Рејвенси побједници су 47. издања Супербоула у Њу Орлеансу. Они су у највећем мечу сезоне побиједили Сан Франсиско 49ерсе 34:31. Утакмицу је обележио нестанак струје у трећој четвртини, одмах по завршетку наступа Бијонсе на полувремену.

У тренутку прекида Рејвенси су били у предности 28:6, али је Сан Франсиско на крају имао два напада за побједу. Ипак, чврста одбрана Џона Харбоа донијела му је побједу против брата Џима и његових Најнерса, а Рејвенсима други Супербоул у историји.

Прекид је очигледно више одговарао екипи у црвеним дресовима, која је врло брзо забиљежила два тачдауна и вратила неизвјесност у меч са 28:20, пет минута прије краја треће дионице

У драматичном следећем нападу кључно хватање имао је Енкуан Болдин. Он је у тешкој ситуацији за Рејвенсе, на трећем дауну, ухватио тежак пас и довео своју екипу до даљине одакле су филд голом стигли до пет поена предности.

Реј Луис се прстеном опростио од каријере дуге 17 година у Рејвенсима. Џо Флако је МВП (22/33, 287 јарди, 3 тачдауна, ниједна пресечена лопта). Флако у плеј офу има 11 тачдауна и ниједну пресечену, што није успело никоме од Џоа Монтане 1989.

Сан Франсиско никада раније није изгубио Супербоул, пет пута је побједио у највећем мечу сезоне. Балтимор је освојио оба Супербоула у којима је играо.