Свонси освојио Лига куп

24-02-2013 11:25:00 | | Г.М./Фото: bbc.co.uk |

Екипа Свонсија освојила је енглески Лига куп побјдивши у финалу на "Вемблију" Бредфорд резултатом 5:0. Ово је клубу из Велса највећи успјех у досадашњој историји.

Овим тријумфом Свонси је постао прва екипа изван Енглеске која је освојила ово такмичење још од Кардифа који је тријумфовао 1927. године. Колико је екипа Бредфорда била инфериорна у финалној утакмици говори податак да су први шут у оквир гола противника упутили тек у 85. минути меча.

Велшани су теренску иницијативу искористили већ у 16. минути и преко Нејтана Дајера повели са 1:0, да би сјајни нападач Мичу повећао предност "Лабудова" на 2:0 у финишу првог полувремена.

Одмах на старту другог дијела, тачније у 48. минути свој други гол на утакмици постиже Дајер за великих 3:0. Све наде Бредфорда за повољнији резултат пале су у воду када је у 56. минути голман Мет Дјук скривио једанаестерац за шта је добио црвени картон. Сигуран егзекутор са бијеле тачке био је Џонатан Де Гузман. До краја меча виђен је још један погодак. Поново је погодио Де Гузман у 90. минути за више него убједљивих 5:0.

На тај начин је завршила сјајна прича Бредфорда који се тренутно такмичи у Лиги 2 Енглеске. Подсјетимо, ова екипа је у Лига купу избацивала премијерлигаше Виган, Арсенал и Астон Вилу али на задњој степеници ка тоталној сензацији зауставио их је одлични  Свонси.