Гаспром предлаже Украјини прелазак на авансно плаћање гаса

24-04-2014 07:44:04 | | Глас Русије, фото: РИА Новости/ vostok.rs |


Руски Гаспром предлаже украјинској страни да пређу на систем авансног плаћања за гас, изјавио је у среду заменик председника холдинга Александар Медведев на 14. конференцији земаља ЗНД за нафту и гас у Паризу.

„Тако ћемо унапред знати за коју је количину гаса плаћено, колико ће бити узето из складишта гаса и колико ће бити испоручено“, - нагласио је Медведев.

Разлог за прелазак на други систем плаћања за гас је дуг Украјине који је првог априла изнео две милијарде двеста милиона долара.

Читајте више на Украјина из минута у минут