Сједињене Државе признале штету које су санкције према Русији нанеле земљама Г7

05-06-2014 10:13:39 | | Глас Русије, фото: AP/Carolyn Kaster/ vostok.rs |


Заменик саветника председника САД за националну безбедност Бен Родс, у среду је признао да су санкције које су према Русије увеле земље Г7 (САД, Немачка, Јапан, Велика Британија, Француска, Италија и Канада) довеле до потешкоћа у економијама тих земаља

„Разне европске земље у различитим областима економије имају легитимне односе са РФ. За Немачку је то енергетика, за Велику Британију – финансије, Француску – одбрана. Увођење санкција доноси тешкоће свакој од земаља. У САД такође постоје компаније, које раде са Русијом“, рекао је Родс „Покушавамо да координирамо санкције, како бисмо сви понели део тог терета“, нагласио је он.

Читајте више на Украјина из минута у минут