Др Даница Грујичић: НАТО је против Србије водио нуклеарни и хемијски рат
НАТО је смишљено гађао нафтна, електро и хемијска постројења знајући да ће направити еколошкоу катастрофу.
Ради се о стопроцентном порасту стерилитета код мушкараца. Ради се о патолошким трудноћама. Ради се о стрес трудноћама - постоји сијасет болести које су се јавиле
Геноцидност НАТО бомбардовања се управо из тога састоји, да су јако добро знали шта ће урадити.
Излагање др. Данице Грујичић
Сакупила се је група озбиљних људи, стручњака различитих профила - физикохемичара, хемичара, биолога, молекуларних биолога, лекара која је организовала састанак у фебруару ове године на Хемијском факултету где смо говорили о утицају НАТО агресије, односно бомбардовања, пре свега на животну средину и здравље становништва у Савезној Републици Југпославији тада.
Родила се једна идеја, мада касно, после 18 година, да је неопходно формирати тело које ће сакупити све податке које већ постоје. Многи наши стручњаци, многи који су схватили шта ће се десити, који се разумеју у хемију, који се разумеју у загађење, бележили су, и података има маса. Не само од стране војске која је то радила, него и од стране појединачних стручњака, институција државе и сл. Значи, подаци постоје, али ти подаци нису добили пажњу какву завређују, а један део података који је имала војска је био стављен, наводно, под државну тајну. Значи, већ постоје некакви подаци и први задатак Координационог тела био би управо да се сакупе подаци о загађењу животне средине, о томе шта се дешавало људима који су расшчишћавали одређена постројења која су била бомбардована.
Шта је поента? Осиромашени уранијум је само врх леденог брега. Против Србије је вођен нуклеарни и хемијски рат. Бомбардована су постројења јако далеко од Косова. Бомбардована су нафтна и електро постројења, хемијска постројења, и то смишљено, знајући да ће направити локалну еколошку катастрофу у одређеној регији која ће се осећати деценијама. Према томе, геноцидност њиховог бомбардовања се управо из тога састоји, да су јако добро знали шта ће урадити. Погледајте само шта су бомбардовали. Узмите на пример Нафтну индустрију у Новом Саду која се налази у непосредној близини главног извора воде - на ратном острву у Новом Саду. Тоне нафтних деривата и бензина који лако пролазе кроз песак су отишли у воду. Колеге са Хемијског института у Новом Саду су се бавиле тиме и циљ овакве групе је не само да констатује стање, него да предложи мере којима се то стање може, не анулирати, него бар ублажити.