Политика уцена и претње су нови начини вођења спољне политике САД
Политика уцена и претње су нови начини вођења спољне политике САД, сматра професор Академије војних наука Сергеј Судаков, који је за РТ прокоментарисао изјаву председника САД Доналда Трампа да Јапан може да обори севернокорејске ракете ако купи ново америчко оружје.
„Од кад је почело време претњи, које се надвило над Корејским полуострвом, видимо да САД зарађују веома лепе паре. Овде је од кључног значаја политика уцена и претњи. САД редовно плаше Јапан и Јужну Кореју, и од тога добијају добре дивиденде. Не треба заборавити да оружани и војни лоби доминира у спољној политици САД. Зато, не толико Стејт департмент већ више Пентагон, одређују политику САД“, сматра он.
Експерт је предложио да у оквиру своје посете Јужној Кореји 6-7. новембра Трамп покуша да убеди Сеул да купи америчко наоружање.
„Скоро сам сигуран да је кључна тема преговора идеја да Јужна Кореја купи америчко наоружање. И у будућности, када се Трамп врати из азијске турнеје, он ће рећи: опет сам донео новац за своју економију“, закључио је он.
Раније је Доналд Трамп саопштио да Јапан лако може да обори севернокорејске ракете ако купи много додатне војне опреме од САД.