Компанија НИС и Економски факултет у Суботици потписали Меморандум о сарадњи

06-12-2018 03:18:33 | | / vostok.rs |


Представници компаније НИС и Економског факултета у Суботици, Универзитета у Новом Саду, потписали су данас Меморандум о сарадњи у области образовања, истраживања и трансфера знања, којим се наставља успешна сарадња између НИС-а и овог факултета. Меморандум о сарадњи су потписали Вадим Смирнов, заменик генералног директора и директор Функције за спољне везе, односе са државним органима и PR компаније НИС и Александар Грубор, декан Економског факултета у Суботици.

Меморандумом о сарадњи предвиђена је реализација заједничких научно-истраживачких пројеката, реализација обука и тренинга, стручних саветовања и консултација, размена знања и искустава. Истовремено, сарадњом је предвиђено и организовање узајамних гостујућих предавања НИС-ових стручњака и професора Факултета, помоћ студентима при изради истраживачких и дипломских радова, стручна пракса у компанији НИС, као и укључивање студената у програме компаније намењене младима.

Наставак сарадње између НИС-а и Економског факултета у Суботици указује са једне стране на чињеницу да компанија уважава високу стручност и знање које Економски факултет пружа својим студентима, а са друге да је НИС за младе пожељан послодавац. Податак да је скоро 270 дипломаца Економског факултета у Суботици већ запослено у компанији НИС, поткрепљује ову сарадњу, а сазнање да су многи од њих у НИС-у преко 10 година, док је велики број на сениорским или руководећим позицијама, додатно је употпуњује.

„Нафтна индустрија Србије је драгуљ у нашој мрежи пословних партнера у Србији. Оно о чему смо се управо споразумели јесте да факултет учествује у унапређењу интелектуалног капитала ове компаније, да учествује у економским истраживањима за њене потребе, да обезбеди стручну помоћ, семинаре, едукације и курсеве за запослене. Са друге стране, стручњаци НИС-а ће да одржавају предавања на факултету, компанија ће омогућити нашим студентима да реализују део праксе и пружиће нам подршку у трансферу знања. Ми се управо налазимо у поступку акредитације нових студијских програма и сасвим је сигурно да ти програми треба да буду усклађени са потребама тржишта рада. Будући да су и Универзитети постали активни учесници на тржишту рада, сугестије и очекивања Нафтне индустрије Србије ће нам у великој мери олакшати рад на њиховој акредитацији“, изјавио је овом приликом Александар Грубор, декан Економског факултета у Суботици.

„Економски факултет у Суботици познат је широм земље по квалитету својих кадрова и НИС то препознаје. Поклањамо пуну пажњу развоју младих талената и студената у Србији и у томе видимо вишеструки смисао. Са једне стране млади људи могу да остваре своје планове за даљи развој, а са друге настојимо да их задржимо у земљи. Ми пружамо најбољим студентима могућност да остваре радно искуство у НИС-у и то није само наша дужност, као друштвено-одговорне компаније, него и велико задовољство. НИС је схватио значај квалитетне припреме кадрова за нашу индустрију, а наш пројекат „Енергија знања“ је постао велики бренд у Србији, који је већем броју људи омогућио да оствари своје планове за школовање не само у Србији, него и у иностранству. Фокус НИС-а су студенти, наука, развој младих и у томе видимо будућност наше компаније“, нагласио је Вадим Смирнов, заменик генералног директора и директор Функције за спољне везе, односе са државним органима и PR компаније НИС.

Партнерство са образовним и научним институцијама компанија НИС развија већ шест година у оквиру свог корпоративног програма „Енергија знања“, чији је циљ допринос развоју науке и образовања, афирмација и унапређење услова за образовање и школовање младих и талентованих ученика, студената и научника широм земље, као и прилагођавање студијских програма потребама тржишта.

Компанија НИС је у оквиру свог корпоративног програма „Енергија знања“ до сада потписала више од 45 споразума са домаћим и међународним научним и образовним установама у земљи и иностранству. За свој допринос развоју образовања у Србији, НИС је прва компанија добитник престижне „Светосавске награде“, коју додељује Министарство просвете, науке и технолошког развоја Владе Републике Србије.