Налазите се на страници > Почетна
> Магазин > “Слатки пелин” – биљка која убија 98 посто ћелија рака у само 16 сати!
“Слатки пелин” – биљка која убија 98 посто ћелија рака у само 16 сати!
Ако се биљка користи сама, узрокује 28-постотно смањење ћелија рака груди, али у комбинацији са жељезом, Сwеет wормwоод је успио „избрисати” рак готово у потпуности.
Штавише, на нормалне ћелије груди није готово уопште било утицаја у овом експерименту.
Артемисинин је био кориштен у прошлости као снажно антималаријско средство, али сада је доказано да је ефикасан и против рака. Када је субјектима у објављеној студији додано и жељезо, које се често накупља у ткиву груди али нарочито у ћелијама зараженим раком, артемисинин је селективно нападао „лоше” ћелије, док „добре” ћелије није дирао.
„Све заједно, наши резултати доказују да артемисининово ометање Е2Ф1 транскриптивног фактора посредује у заустављању ћелијског круга ћелија рака груди и представља критични транскрипцијски пут којим артемисинин контролира раст репродуктивних ћелија рака”, кажу у закључку истраживања лабораторија за рак Универзитета у Калифорнији.
Жељезо се скупља у канцерогеним ћелијама са посебним рецепторима које им помажу у дијељењу ћелија (званим „трансферрин” рецептори). Нормалне ћелије вјероватно имају ове рецепторе такођер, али канцерогене ћелије их имају у већим количинама, и према томе могу бити циљане комбинацијом жељеза и артемисинина.
Досад је било пуно експеримената који доказују да је артемисинин може ефикасно уклонити болест у присутности жељеза. Тај екстракт је кориштен хиљадама година у Кини против маларије.
Паразит маларије не може живјети у присутности артемисинина јер је пун жељеза. Биоинжињери Хенрy Лаи и Нарендра Сингх са Универзитета у Wасхингтону, Сеаттле, су научници који су први ово открили.
Овдје можете видјети њихово истраживање којим је доказано да канцерогене ћелије доживљавају апоптозу или властито уништавање. Досад је овај екстракт било тешко набавити по повољнијим цијенама, али с повећаним интересом за ову биљку и цијена би могла бити прихватљивија.
Француски произвођач лијекова „Санофи” очекује производњу 50 до 60 тона артемисинина сваке године, надајући се да ће задовољити потражњу свјетског тржишта.